Alstryk & Bogbinderi har overtaget Nordisk slægtsforskning og samlet det hele i Skandinavisk Slægtsforskning, står i tæt samarbejde med slægtsforskerene hos Nordisk Slægtsforskning fra 1. februar 2026, vi har yderligere samlet et grafiskteam bestående af Danske top professionelle grafisk uddannet personale med livslange erfaringer i alle grene af den grafiske branche.
Vi bestræber os på at højne den grafiske kvalitet af din slægtsbog og har derfor har vores grafikkere allerede nu gennemgået en stor del af samtlige slægtsbøger, vi er bevidste om det gamle Nordisk slægtsforskning ikke altid har kunne levet op til at levere en optimal kvalitet, det råder vi bod på nu med vores dygtige grafikkere der vil gøre alt for at skabe mere kvalitet.
Vore dygtige grafikker, trykteknikkere og bogbindere vil bruge deres livslange erfaring fra kendte virksomheder som:
Folketingets Bogtrykkeri, J.H. Schulz forlag og trykkeri, Gutenberghus, Thomas Jensen Bogbinder, Laursen bogtrykkeri med flere
I vort team indgår dygtige forskere med mange års erfaring, der gør det muligt at få slægtsbøgene opdateret – kontakt kundeservice på 77 34 62 78 hvor vores medarbejdere står klar til hjælpe jer.
Vores dygtige Bogbinder: I Danmark er der kun meget få der behersker det oldgamle håndværk, at binde bøger ind som håndarbejde, vores dygtige bogbinder mestre håndværket inklusive guldtryk og indbinder alle slægtsbøger efter den gamle teknik.